A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Írán - Diskuze

Původní dotaz

Viza do Iranu

| mil84
mil84
Ako ste vybavovali viza do Iranu? Vraj treba nejaky pozyvaci list, je to pravda? Ak ano, s ktoru sprostredkovatelskou kancelariou mate dorbe skusenosti a ake maju cca ceny? Vdaka za info
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
-dana- 07.05.2019 22:07
Re: Visa on arrival 

Ahoj Lenka, mozem sa opytat, ako si nakoniec dopadla s tym vizom do Iranu? Odletela si? Dik

-dana- 11.04.2019 17:02

Ahoj Leni, no strasne drzim palce. Ozvi sa potom, prosim, ako si dopadla, ak sa bude dat. Ako si to platila do Iranu? Ja som zrovna na ceste do Francuzska, nemam velmi chut tam ist (z politickych dovodov), ale prave pisem zo Genevy, kde mam termin na ruskom konzulate kvoli vizam, takze chcem tu niekde v okoli cakat na viza :-))
V lete chcem ist zase do Ruska, ak tie viza dostanem. Na jesen este neviem kam...

Neregistrovaný uživatel
11.04.2019 07:21 90.182.183.***

Zdravím Dano,
díky za info. Ještě jsem si pročetla diskuzi na Hedvábné stezce a tam někdo to po odmítnutí řešil přes Zirhamii. Takže jsem to včerá zaplatila a oni poslali znovu přý přes iránskou cestovku. Tak doufám, že na potřetí mi to už vyjde. Jsou to tedy nervy!!! Nechci přijít o letenku a hlavně kamarádka by tam byla sama.
Tak uvidíme.
Kam se letos Dano chystáš?
Pěkný den přeji
Lenka

-dana- 10.04.2019 15:10

Ahoj Lenka
ja by som zavolala na iransku ambasadu.
Viem len, ze ked mi prislo vyjadrenie ohladne viz na mail (september 2019), musela som pockat 10 dni (myslim, ze 10 to bolo), kym poslem dalsiu online ziadost. Mne prislo pozitivne, len doba expiracie mi nestacila, kedze som to robila prilis skoro.
Su aj "travel agency" v Irane, ktore vybavuju viza, skus preklikat fora.
Inak pisu obcas ludia, ze dostali odmietnutie, len neviem, co potom robili. Niektori isli do Iranu aj tak, a tam vizum dostali, ale to uz bolo davnejsie, ked sa nutne nevyzadovalo registracne cislo (vraj teraz ho uz chcu).

Neregistrovaný uživatel
10.04.2019 07:00 90.182.183.***

Ahoj Dano, tak jsem 2x obdržela zamítnutí

Dear LENKA PAVELKOVA
Your visa application has been rejected
Reason for rejection:
Please apply via travel agency.
Please apply via host in Iran.

Your sincerely,
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs.
Islamic Republic of IRAN

Mám potvrzení z hotelu. A teď nevím, jak dál.
Díky za radu
Lenka

Neregistrovaný uživatel
07.02.2019 14:03 194.212.15.***

Zdravím Dano, díky za info. Byli jste i na Tochalu? Oblečení jsem si už pořídila. No na vypůjčení auta si netroufneme, ani jedna se do řízení nehrneme. Základní slovíčka jsem si už vytiskla, tak se je ještě naučit.... Tak už se jen těšit.
Moc děkuji a slunný den přeji
Lenka

-dana- 06.02.2019 01:01

Predchadzajuci prispevok som pisala ja
-dana-

Neregistrovaný uživatel
06.02.2019 00:58 27.70.160.***

Ahoj Lenka, bola som v horach len pri Isfahane a severne od Teheranu, ale s irancami, lebo bez auta je to komplikovane..
Isla som raz nocnym vlakom (zmiesane kupe) a inak busmi.
Nic specialne ma nenapada, na co si dat pozor, ludia ti poradia, su velmi priatelski a je tam bezpecne. Oblecenie asi vies, metro a mestske busy maju zenske oddelenie. Ja som sa naucila citat cisla do 10, je to dost vyhoda.

Neregistrovaný uživatel
05.02.2019 08:17 194.212.15.***

Děkuji Dano, budeme žádat o turistické vízum. Byli jste i někde v horách? Asi jste jezdili autobusem, že? Je moc fajn, že jsi tam byla nedávno, máš čerstvé info. Je něco na co si máme dát pozor?
Pěkný den přeji
Lenka

-dana- 04.02.2019 16:42

Lenka, predpokladam, ze budes ziadat turist vizum pri prilete so schengen pasom. Ked vyplnis online registraciu a vsetko bude v poriadku, dostanes mail (zvycajne o 2 tyzdne), ze do 30 dni mas predlozit pas na tebou urcenom mieste na vybavenie viza. Vizum je samozrejme platne od datumu vstupu na uzemie Iranu do datumu odchodu, max. ale 30 dni (da sa na meste predlzit).
Ak budes ziadat vizum na ambasade, mozes to urobit dlhsie dopredu. Ja som ziadala pri prilete a musela som online registraciu opakovat, lebo mi tych 30 dni platnosti uz prepadlo (2.krat mi dali platnost registracoe 3 mesiace). Bola som v oktobri 2018.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu